Projekt a podání žádosti Nová zelená úsporám k systému OHŘEVU TEPLÉ VODY

Neohodnoceno
 
 
K žadosti o dotaci Nová zelená úsporám je nutné přiložit projekt solárního systému a energetický posudek. Na tento projekt lze navíc čerpat dotaci Nová zelená úsporám ve výši 5 000 Kč.
Dostupnost do dvou týdnů
9 999 Kč    
Kód produktu 160
Kategorie ohřev vody
 

Vyhotovení projektu probíhá po prohlídce místa instalace a ujasnění detailů instalace. Součástí objednávky projektu je i podání Vaší žádosti o dotaci a všeobecná poradenská činnost při dodání potřebných dokumentů objednatelem.

  • SOUČINNOST OBJEDNATELE

a)  Objednatel zapůjčí kopie projekční (stavební) dokumentace k rodinnému domu pro vyhotovení projektu solárního systému dle Zelená úsporám.

b)  Projekční dokumentace musí obsahovat minimálně: Půdorysy stavby – všech podlaží, bokorys stavby včetně střechy, tloušťky a složení stěn včetně případného zateplení, velikost oken jejich počet a stáří, typ oken a zasklení ( plastová/ dřevěná, izolační dvojskla / trojskla apod. )  

c)  Souhlasné prohlášení spoluvlastníků s úředně ověřenými podpisy (1 originál), v případě 2 majitelů. 

d)  List vlastnictví k nemovitosti (1 originál ne starší 90 dní v den podání žádosti)

e)  Doklad o projednání záměru s místně příslušným stavebním úřadem. Ohlášení stavby (1 originál).

Formuláře budou zaslány.

 

  • TECHNICKÉ POŽADAVKY

a)   Solární panely (kolektory) jsou orientované jižním směrem. Povolený odklon je 40° jihovýchodně nebo jihozápadně. Nejvhodnější místem instalace solárních panelů je střecha (šikmá nebo plochá), případně fasáda domu.

b)   Optimální sklon střechy je 35° - 60°.  V případě nevyhovujícího sklonu se panely přiklopí.

c)   K umístění solárního zásobníku je v technické místnosti / kotelně  nutná plocha 1m² a  výška od 160 do 185 cm dle zásobníku ve vybraném paketu.

d)  Prostor k vedení potrubí. K propojení solárních panelů a solárního zásobníku se použije solární dvojpotrubí s izolací o průměru 2x55mm. 

e) Solární systém lze připojit jako předehřev Vašeho bojleru, připadně lze využít horní had k dohřevu kotlem. Instalací elektrotopidla do střední části nádrže získáte také možnost záložního dohřevu elektřinou.

  • OSTATNÍ

Podání žádosti je možné při dodávce 1) solárního paketu 2) potrubím 3) odbornou montáží.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: